Informácie pre zákazníkov

Naša spoločnosť

V roku 2010 sme sa rozhodli otvoriť si malú predajňu s priadzami na pletenie, pretože pletenie je koníčkom viacerých členov našej rodiny, rovnako ako aktuálne módne trendy, obzvlášť pletená móda. Oslovili sme preto výrobcov priadzí na pletenie známych značiek.

V súčasnosti ako jediný na Slovensku zastupujeme francúzkych výrobcov Phildar a BERGERE de France. Našim zámerom však nie je vlnu a doplnky iba predávať, ale aj pomôcť a poradiť našim zákazníčkam pri vytváraní modelov či už vlastných, alebo z našich katalógov. Katalógy sú síce ponúkané iba vo francúžtine, ale je pre nás samozrejmou súčasťou našej práce vytvoriť preklad ktoréhokoľvek modelu podľa priania zákazníka.

 

Phildar

Francúzska firma Phildar je veľká nadnárodná spoločnosť, ktorá bola založená v roku 1903. Spoločnosť má vlastné textilné laboratóriá, ktoré sú zárukou vysokej kvality vlny.Produkty sú vyrábané s ohľadom na životné prostredie. Bavlna používaná na výrobu vlny je získavaná z ekologických plantáží, bez použitia pesticídov.

Sortiment sa neustále vyvíja a sleduje najnovšie módne trendy. Je priebežne doplňovaný o aktuálne farby sezóny.Pokryje všetky požiadavky zákazníkov - od klasických až po exkluzívne materiály.

Spoločnosť Phildar ponúka viac ako 60 druhov priadzí na pletenie, 18 katalógov ročne s viac ako 500 modelmi, ako aj potreby na pletenie a háčkovanie - ihlice, háčiky, ihly na vlnu, počítadká riadkov, zipsy, gombíky a rôzne iné doplnky.

Tým skúsených módnych návrhárov spoločnosti PHILDAR vytvára jednoduché modely na pletenie a háčkovanie pre všetky vekové kategórie.Originalita kolekcií umožňuje každej zákazníčke vyjadriť svoju osobnosť.

 

BERGERE de France

Spoločnosť Bergére de France je rodinná francúzska firma, ktorá bola založená v roku 1946.Jej sídlo sa nachádza v meste Bar-le-Duc vo východnej časti Francúzska.

V súčasnosti patrí k jedným z najväčších výrobcov pletacích priadzí v Európe. V budove spoločnosti sa nachádza výrobná hala, návrhársky ateliér, kde zamestnávajú vlastných návrhárov, ktorí pripravujú na každú sezónu novú kolekciu podľa aktuálnych módnych trendov a pletací ateliér, kde sa nové modely pripravujú.Spoločnosť má aj vlastné laboratóriá, kde pracujú najväčší odborníci v oblasti pletacích priadzí, aby materiály a štýly boli stále inovatívne a perfektné.

Zaujímavosťou je, že ako jediný na svete vyrábajú priadzu Pur Merinos Francais z merino ovcí z oblasti Arles, ktoré sú na pokraji vyhynutia a týmto spôsobom sa snažia zachrániť ich populáciu.

Bergére de France má vyše 900 obchodných zastúpení. Na Slovensku sme jediný,ktorý ponúkame ich široký sortiment priadzí na pletenie a doplnkov.